Přemysl Kubala

Narodil jsem se 16.12.1973 ve FM a už od malička mě to táhlo ke všem druhům sportu, zřejmě i díky mým sportovně založeným rodičům.

Po gymnastické průpravě a následně čtyřletému působení ve fotbale ve sportovní třídě na 1.ZŠ, jsem úspěšně dokončil studium na gymnáziu P.Bezruče, kde už jsem hrál volejbal a velmi rychle jsem se dostal do juniorské reprezentace. S tou jsem krátce po maturitě získal bronzové medaile na mistrovství světa v Argentině.

Tady v podstatě začala moje profesionální kariéra, během níž jsem se několikrát podíval na mistrovství Evropy i světa, 7 let jsem hrál v zahraničních klubech a v nich i prestižní ligu mistrů a dokonce jsem získal ocenění za nejlepšího hráče České republiky. V letních měsících jsem hrál v rámci přípravy beach volejbal, který mi však naprosto učaroval. Na začátku 90.let vznikla světová série turnajů a díky obrovskému úspěchu byl beach od r.1996 zařazen mezi olympijské sporty a já jsem měl jasno, kterým směrem se chci ubírat. Po několika evropských a světových šampionátech jsem se v r.2012 kvalifikoval na OH v Londýně a i díky tomuto úspěchu jsem získal titul nejlepšího beach volejbalisty ČR.

Svoji aktivní kariéru jsem zakončil bronzovou medailí z prvních Evropských her 2015 v Baku. Zde jsem také, po vystudování nejvyšší trenérské licence na fakultě v Olomouci, působil jako hlavní trenér Azerbaijánské reprezentace žen. Díky tomuto krásného sportu jsem procestoval mnoho zemí a poznal různé kultury, naučil jsem se komunikovat světovými jazyky jako je angličtina, němčina, ruština nebo francouzština.

Přes všechny mé úspěchy však za svoji největší výhru považuji moje dvě děti, které už nyní prokazují talent a především pak lásku ke sportu. 

Sídlo hnutí Občané spolu - Nezávislí:

8. pěšího pluku 2380
Frýdek-Místek
738 01


Provozní účet: 115-3031490237/0100
Transparentní účet: 115-5646610257/0100