Jiří Cieńciala - Váš kandidát do senátu

Vážení spoluobčané,

rád bych se Vám představil v souvislosti s blížícími se volbami do Senátu. Pocházím z rodiny, která po řadu pokolení žije ve zdejším regionu. Moje příjmení, které je v našem příhraničí hodně časté, o tom tak trochu vypovídá. Jsem rodákem z Vendryně, kde jsem se před 66 lety narodil.

Zde jsem si v mládí pár metrů od svého rodiště postavil dům a také zde stále bydlím. Mám tento region rád se vším, co k němu patří, a myslím, že se mohu pokládat za velkého regionálního patriota, který zná mentalitu zdejších lidí, zná Vaše problémy, tužby i přání.

Po celý svůj život jsem se snažil pracovat vždy naplno, tak jak mi to bylo od dětství vštěpováno doma i ve škole. Převážnou část svého

aktivního věku jsem spojil s Třineckými železárnami. Tradici, že hutnické řemeslo se ve zdejším kraji často dědí z pokolení na pokolení, se mi podařilo dodržet a dále předat pomyslnou štafetu synovi. Jsem velice rád, že jsem právě v Třineckých železárnách dostal šanci pro seberealizaci a dotáhl to až na generálního ředitele. Domnívám se, že jsem ve prospěch této největší a nejvýznamnější regionální firmy, která se dnes řadí ke špičce v ocelářském oboru nejen v Evropě, odvedl společně se svými nejbližšími spolupracovníky kus poctivé práce. Své manažerské dovednosti jsem si otestoval krátce také jako ministr průmyslu a obchodu ve vládě Jiřího Rusnoka i jako rektor Vysoké školy podnikání a práva.

V posledních třech letech se snažím pomáhat řešit nejzávažnější problémy našeho kraje jako zmocněnec vlády pro Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský kraj. Ne všechno se mi v pracovní kariéře úplně podařilo tak, jak jsem si to představoval, ale přesto si myslím, že toho pozitivního bylo rozhodně více. Ostatně pořekadlo „kdo nic nedělá, nic nezkazí“ je v životě hodně pravdivé.

Mohu říct, že jsem postupem času nabyl řadu cenných životních zkušeností, seznámil se s mnoha vlivnými lidmi, rozšířil okruh svých přátel a získal i pár nepřátel. Před rozhodnutím, zda kandidovat ve volbách do Senátu, jsem cítil ve svém okolí podporu, abych tuto výzvu přijal. Myslím si, že umím být lidem a obcím v našem regionu stále ještě prospěšný. Mohu Vám slíbit, že když dostanu Vaši důvěru, bude mne v jednotlivých obcích a městech našeho senátního obvodu a na půdě Senátu vidět i slyšet.

Sídlo hnutí Občané spolu - Nezávislí:

8. pěšího pluku 2380
Frýdek-Místek
738 01


Transparentní účet: 115-3031490237/0100