Romská problematika ve Frýdku Místku...

Romové žijí v našem městě po mnoho desetiletí. A ať chceme nebo nechceme, budou s námi žít i nadále. Jejich životní styl přináší mnohdy problémy. Zvýšený hluk, kriminalita a to včetně kriminality dětí mladších 15 let.

Jak si s tímto problémem poradit? To co musíme udělat je poslat Romy do práce. Jakékoli práce. Máme k tomu minimálně dvě metody, které se osvědčily v jiných městech. Jednak může město zadávat práce přímo. Úklid, veřejně prospěšné práce, ale i práci asistentů městské policie tak, aby si Romové dělali pořádek sami mezi sebou. Mnohde to funguje velmi dobře. Druhou možností je dávat práci romským firmám. Jde pochopitelně o menší zakázky.

Pokud práce, které Romové umí vykonávat (například výkopy) oddělíme od velkých stavebních zakázek, mají Romové šanci takové zakázky získat. A pracující Rom je Romem, který nedělá v noci hluk, nebere sociální dávky a nepáchá kriminalitu. Prostě pracuje jako my všichni. Toto je nejlepší lék na romskou kriminalitu. Posilování hlídek městské policie v problematických oblastech jistě pomůže taky a určitě i toto řešení budeme prosazovat, ale klíčem je a vždy bude daleko vyšší zaměstnanost než je tomu dnes.

Martin Pecina

Sídlo hnutí Občané spolu - Nezávislí:

8. pěšího pluku 2380
Frýdek-Místek
738 01


Provozní účet: 115-3031490237/0100
Transparentní účet: 115-5646610257/0100