Bezpečnost ve městě...Frýdek-Místek je náš

Vážení občané Frýdku-Místku,

Jsem člověk, kterého mnoho z Vás zná. Žiji mezi Vámi celý život, ale pracoval jsem i v Praze jako Ministr vnitra této země. I když již dlouho ministrem nejsem, vím co je to bezpečnost. Vím co potřebujeme udělat proto, abychom se v našem městě cítili dobře.

Již podruhé jsem se rozhodl kandidovat za občanské hnutí OSN – Občané spolu – nezávislí. Ptáte se proč? Protože toto město ale i tato země již potřebují změnu. Potřebují, aby se do politických funkcí začali dostávat lidé fundovaní ale hlavně slušní. A právě takové lidi vidím na kandidátce našeho hnutí.

Pocit bezpečí je to co potřebuje každý z nás. Pocit bezpečí je to, proč v historii lidstva vznikaly státy. Lidé se sdružovali do kmenů a později do větších celků. Důvodem bylo hlavně to, aby kmen, knížectví, království či později republika zajistily bezpečí pro své občany a ochránily je před nebezpečím nejprve z vnějšku a později i zevnitř komunity.

Naše civilizace dnes stojí před stejnou výzvou jako v minulosti. Jen vše vypadá jinak. Máme mezi sebou spoustu nebezpečných živlů, se kterými bojujeme po léta. Od běžných lupičů až po celé komunity agresivních nepřizpůsobivých spoluobčanů. S těmi žijeme dlouhá desetiletí a naše policie ať již státní či městská, si s nimi umí lépe či hůře poradit.

V posledních letech nám přibylo nové nebezpečí. To tkví v tom, že do Evropy míří více a více migrantů z kultur, které jsou s tou naší neslučitelné. Ne, nemluvím o uprchlících před válkou. Hovořím o mladých mužích z velkých afrických zemí, kteří připlouvají po tisících do Evropy a jejich skupinky nápadně připomínají vojenské jednotky. Byť tito lidé primárně nemíří do naší země, je potřeba si uvědomit, že Evropa je dnes bez hranic a naše země se dříve či později bude muset začít bránit.

Co můžeme dělat my ve Frýdku-Místku? Naši představitelé hlavně musí být slyšet. Není možné, aby nám někdo nasazoval lidi z jiných kultur do bytů v našem městě bez vědomí zastupitelstva. To se stalo v mnoha městech. Vzpomeňme jen na blízký Havířov. Pokud někdo chce uprchlíky umístit do našeho města, musí se představitelů našeho města zeptat. A zastupitelé musí pečlivě uvážit, jak se bránit. Radnice nesmí dopustit, aby se zhoršila bezpečnostní situace ve městě. Nesmí dopustit, aby zde vznikla nová ghetta, která budou obtěžovat a ohrožovat občany.

Co tedy dělat? Noví představitelé Frýdecko-Místeckého magistrátu musí bezpodmínečně aktivně vystupovat vůči státu a vyžadovat detailní informace o chystaných plánech jednotlivých ministerstev. Nic se nesmí stát bez naší kontroly, našeho souhlasu.

Nesmíme ale zapomínat ani na dnešní problémy s bezpečnostní situací v našem městě. Je potřeba se zaměřit zejména na práci policie v terénu. Více policistů v ulicích zejména večer a v noci. Více policistů v lokalitách, kde se máme problémy již dnes. Všichni je známe.

Pokud dáte svůj hlas našemu hnutí slibujeme, že bezpečnost občanů našeho města bude naší první prioritou. Nikdy se jí nevzdáme.

Vážení spoluobčané – to o co Vás prosím je vaše účast na letošních volbách. Jde o mnoho. Přijďte a dejte nám svůj hlas.

 

Váš

Martin PECINA

 

 

Sídlo hnutí Občané spolu - Nezávislí:

8. pěšího pluku 2380
Frýdek-Místek
738 01


Provozní účet: 115-3031490237/0100
Transparentní účet: 115-5646610257/0100