Zvelebování přilehlých obcí

Vážení spoluobčané,

jmenuji se Monika Křibíková a žiji ve  Skalici. Od roku 1990 pracuji ve zdravotnictví na pozici Diplomovaná zdravotní sestra.

V roce 2011 jsem byla zvolena do funkce předsedkyně osadního výboru ve Skalici, kde řeším s občany  vše co se týká Skalice a snad i myslím, že ke spokojenosti  skaličanů.

Ve svém oboru zdravotní sestra jsem prošla různými odbornými ambulancemi, kde se setkávám s občany FM a naslouchám jejích problémům jak zdravotních, tak hlavně co je tíží zde v našem krásném městě a přilehlých obcích.

Je zde tady opravdu hodně co vytvořit a změnit a to zejména i v přilehlých obcích jako je Skalice, Chlebovice, Zelinkovice, Lysůvky, Lískovec a Nové Dvory.

V těchto obcích není kanalizace a plynofikace. Některé nemají chodníky pro lepší bezpečnost. Osvětlení obcí je také slabá stránka. Rozbité cesty, které nejsou bezpečné a jsou hlavní tepnou cyklostezek.

To je jen to nejdůležitější, co v obcích je na první pohled vidět. Samozřejmě veřejná prostranství v obcích tam je také problém, chybí zeleň, moderní autobusové zastávky a lavičky.

Jsem sportovně založená, jezdím na kole, lyžuji, cvičím jógu a ve Skalici vedu zdravotní cvičení pro seniory již 10let. V přilehlých obcích i ve městě by mohlo proto vzniknout takzvané venkovní posilovací cvičiště, které pomůže jak seniorům, dětem i široké veřejnosti pro zachování dobré zdravotní kondice. Tyto cvičiště jsou již v některých obcích a městech v naší republice zhotoveny a mají velký ohlas.

Proto bych chtěla pro tyto obce více pozornosti a vyrovnat se městu, kde je vidět jak se zvelebuje, zdokonaluje a opravuje.

Přijďte, prosím, k volbám 5. a 6. října 2018 pokud Vám není lhostejný život v přilehlých obcích a chcete „dobré místo pro život“ ve své obci a podpořte hnutí „Občané spolu – Nezávislí

 

Monika Křibíková,DiS.

 

Sídlo hnutí Občané spolu - Nezávislí:

8. pěšího pluku 2380
Frýdek-Místek
738 01


Provozní účet: 115-3031490237/0100
Transparentní účet: 115-5646610257/0100