«

»

Čvc 30

Ing. Martin Pecina: o průmyslových zónách ve Frýdku-Místku

Město potřebuje prostor pro nové investory. České i zahraniční.

Již je to mnoho let od doby, kdy město Frýdek-Místek začalo stavět dvě průmyslové zóny. Prozíravost tehdejšího vedení města je dnes jasně patrná.

Máme tady společnosti jako je Marlenka, Vyncke, Blanco. Tito investoři vytvořili mnoho pracovních míst pro naše občany.

Ptám se ale, jak lákáme investory do města teď? Co pro ně děláme? Kde mohou svůj nový závod postavit? Odpověď je tristní. Mnoho let se o tuto oblast nikdo nestará. Mezitím nám pomalu mizí pracovní místa na dole Paskov. Kde zaměstnáme stovky a stovky propuštěných horníků a dalších zaměstnanců tohoto dolu? Je nejvyšší čas začít lákat nové investory do města. Je nejvyšší čas začít připravovat nové průmyslové zóny.

V okolí města je řada lokalit, ve kterých tyto zóny mohou vzniknout. Za zmínku stojí rozsáhlé nevyužité pozemky u komunikace na Ostravu. Občané Lískovce i Chlebovic již zjistili, že soužití s moderní továrnou není pro ně žádnou zátěží.

Město ale musí udělat vše proto, aby se využily i staré areály dnes již nefungujících firem. Mnohé jsou přímo v centru města, jiné v jeho těsné blízkosti. Proč nevyužít tyto areály pro smysluplné moderní výroby? Musíme se o to alespoň pokusit.

Naše hnutí udělá po volbách vše proto, aby nezaměstnanost ve městě klesala. To považujeme v našem kraji za jednu z nejdůležitějších povinností politiků. Lhostejno zda poslanců, nebo místních zastupitelů. Nevěříme v neviditelnou ruku trhu. Věříme v to, že když přiložíme ruku k dílu, budeme schopni občanům města Frýdek-Místek pomoci. Věříme, že máme recept na řešení nezaměstnanosti v našem městě i regionu.

 

Autor: Ing. Martin Pecina, MBA